freedom

Medialt meddelande – Det du inte vill se…!

Meddelande till någon/några av mina läsare!

Red lotus - Budda - Mariao

Du bär runt på en sorg inom dig. Den här sorgen har du inte gett uttryck för utan istället bär du den med dig djupt inom dig. Det är som om den har blivit en del av dig…

Meddelandet idag:

Vad är det som skulle kunna hända om du skulle plocka fram det här som hände och titta på det? Titta på det och känna det på riktigt….

När du gömmer undan sorgen så finns den ändå kvar och sakta blir den en del av dig. En del av din identitet, denna del skapar spänningar både fysiskt och psykiskt. Den sitter i din kropp som en tyngd som tröttar dig alltmer ju längre tiden går.

Var sann mot dig själv, se det som hände…observera det som hände! Ge uttryck för denna sorg! Varför gör du detta mot dig själv? Varför har du integrerat denna sorg som en del av dig?

Livet är en gåva där du får en möjlighet till växande…varför kastar du bort den chansen genom att inte ge uttryck för ditt inre? Våga känna, våga ge uttryck…våga befria dig själv. När du väl gjort det, när du skalat av dig denna tyngd så gå inåt…känn hur ditt inre sanna jag sjunger! Sjunger av lättnad och glädje över att du lyckades befria dessa känslorna du burit på. Vilken lättnad!

När du ser klart på din sorg…när du känt den och gett uttryck för den, då sakta men säkert försvinner identifikationen med den! Med detta kommer frihet! Du befriar dig själv från din fysiska tyngd…

Du behöver inte sitta fängslad längre…Nu är allt väl och du kan släppa taget och tillåta dig själv att vakna. För det är när du släpper taget om dessa jordiska händelser som uppvaknandet börjar…Då tar du dina steg mot äkta inre frihet!


Dagens tanke ifrån mig till dig….

Jag är du, du är jag. Jag är en del av den skapande kraften, du är en del av den skapande kraften. Vi är den skapande kraften. När drömmen löses upp, när sanningen kliver fram och allt blir ett. Till vem är det då jag ber? Till vem är det då jag bugar inför?

Ha en ljuvlig dag i stort ljus och i stor kärlek!

/Maria


Du är varmt välkommen att boka in medial vägledning hos mig! Läs mer nedan…


Följ mig på:
FacebookInstagram

Medial vägledning-Boka Tjanster

Medial vägledning
via telefon/hem
700/900kr

Efter att du bokat Medial vägledning via telefon/hemma hos mig återkopplar jag via mail med förslag på dag och tid.

Att få medial vägledning av mig innebär att jag bistår dig genom mitt klarseende, klarkännande och Universums visdom.

Medial vägledning
via mail
500kr

I mina vägledningar jobbar jag utifrån min intuition, mitt mediala klarseende och klarkännande. Varje vägledning tar mig ungefär 2h. Jag är väldigt grundlig och gör alltid mitt yttersta för att mina klienter ska känna sig nöjda.

Djurkommunikation

via mail

300kr

Jag är stolt över att erbjuda denna tjänst som hjälper dig att kommunicera med ditt djur på djupet, förstå deras behov och förbättra deras välbefinnande.

En fråga/Två frågor
200/300kr

Har du en/två kortfattad fråga/frågor du vill ha svar på? Då är du välkommen att boka in den nedan. På en lite mer kortfattad fråga blir även svaren lite mer kortfattade än i en full vägledning/spådom.

Inläggsförfattare: MariaO

6 reaktioner på ”Medialt meddelande – Det du inte vill se…!

    Titti

    (2019-01-31 kl. 06:57)

    Ett stråk av sorg bor i min själ, jag ser och känner den emellanåt… några av mina tidigare liv var tuffa känslomässigt…ska jag låta denna sorgen fortfarande vara en del av min personlighet? Jag bugar för mig och dig, alltet?❤

      MariaO

      (2019-01-31 kl. 09:54)

      Acceptera sorgen för vad den är, men knyt inte an till den…Låt ditt sanna jag snarare observera den. Ditt sanna jag, din själ, bär inte på sorg…bara glädje, kärlek och stor nyfikenhet. Sorgen tillhör denna upplevelse du har.
      Stor kram till dig!

        Titti

        (2019-01-31 kl. 11:57)

        Jag försöker se på sorgen som en del i min utveckling. Acceptera att den finns gråta ut de gånger den överväldigar mig, titta på det som ger mig sorg och sen lämna det. I stor kärlek ❤?

    Annki

    (2019-01-31 kl. 08:17)

    Tack så mycket men hur gör man då man känner sorg men vet inte varför ??

      MariaO

      (2019-01-31 kl. 10:00)

      Som jag skrev till Titti…
      Sorgen tillhör denna upplevelse du har här på jorden, acceptera den men knyt inte an till den. Din själ bär inte på sorg, utan sorgen tillhör egot, denna upplevelse. När du lämnar denna upplevelse så lämnar du även sorgen. Allt som har varit tungt, sorgligt jobbigt försvinner….Din själ lämnar denna upplevelse i glädje, stor kärlek och upprymdhet.

    Thayna Silva

    (2019-01-31 kl. 13:54)

    Jag vet att jag bär på en sorg men kan inte sätta finger på den … Jag oroar mig ständigt i livet och känner rädsla jag vet inte om de kommer ifrån den sorgen ..

Kommentarer inaktiverade.