Medialt meddelande – Bekymren i ditt liv!

Meddelande till någon/några av mina läsare!

blue lotus

Du känner dig överhopad av de bekymmer du har just nu. Som om att du inte riktigt förstår vad som händer. Du kan ibland få tankar om att nu får det vara slut på problemen som uppstår….vad är mening med allt detta? Du ställer dig denna fråga, men finner inte ditt svar….

Meddelandet idag:

Varje problem och varje bekymmer du ställs inför är egentligen gåvor till dig. Det kan tyckas som om att du ibland får mer än du klara av, men så är det inte. Allt som läggs inför dina fötter klarar du av och de läggs där för att hjälpa dig vidare.

Hjälpa dig vidare, till din egen befrielse. Alla bekymmer och problem du ställs inför är gåvor till dig oavsett hur de ser ut. Gåvor som ger dig en chans till att fortsätta vägen framåt mot självförverkligande. Att förverkliga dig själv! Att upptäcka vem du verkligen är!

Problemen och bekymren vi ställs inför ser olika ut för oss…men målet är detsamma. Att genom dem inse vem du verkligen är. När du kommit dithän, när du har vaknat och förverkligat dig själv i din fysiska form…då fasas problemen och bekymren ut helt naturligt. Då fyller de nämligen inte längre någon funktion.

När du känner hopplöshet, när du undrar varför, när du känner att ”världen trillar ner på dig”…minns då det jag skrivit ovan. Förbli lugn och fortsätt jobba dig igenom det som läggs inför dina fötter. En dag, då står du där helt fri! Fri från allt det som tycktes på problematiskt. En dag kommer du fullt ut förstå varför. När den dagen kommer, kommer ingenting av det som betydde någonting ha någon betydelse längre.

Istället står du där med utbredda armar helt fri! Fri från problemen, fri från din historia och fri från det du upplever som ”dig självt”.

Välsigna det du ställs inför idag…det kommer nämligen leda dig till ”paradiset” imorgon.

Ta dessa ord till dig, jag har gett dig sockret. Se nu till att göra lemonad av citronerna…



Prestationsångest

Till dig som lider av prestationsångest på jobbet, men även hemmavid i det fysiska livet. Du vet, egentligen behöver du inte göra någonting mer än att bara leva och uppleva detta ditt fysiska liv. Det är inte viktigt vad du åstadkommer på jobbet eller vilken status du har…Det ända viktiga är hur du upplever detta livet. Förstår du? Det viktiga är inte vad du åstadkommer utan hur du upplever det. Du behöver inte känna den här ångesten, den behövs inte. Det är inte viktigt vad du åstadkommer…det är fullt tillräckligt bara att vara i livet. Inget krävs av dig, egentligen…en dag kommer du förstå det. Slappna av lite, njut lite och känn kärleken runtom dig. Gör inte livet så komplicerat för dig själv.

Jag önskar dig, dig, dig och dig en ljus och kärleksfull tisdag!

Stor kram,

Maria



Du är varmt välkommen att boka in medial vägledning hos mig! Läs mer nedan…


Följ mig på:
FacebookInstagram

Medial vägledning-Boka Tjanster

Medial vägledning
via telefon/hem
700/900kr

Efter att du bokat Medial vägledning via telefon/hemma hos mig återkopplar jag via mail med förslag på dag och tid.

Att få medial vägledning av mig innebär att jag bistår dig genom mitt klarseende, klarkännande och Universums visdom.

Medial vägledning
via mail
500kr

I mina vägledningar jobbar jag utifrån min intuition, mitt mediala klarseende och klarkännande. Varje vägledning tar mig ungefär 2h. Jag är väldigt grundlig och gör alltid mitt yttersta för att mina klienter ska känna sig nöjda.

Djurkommunikation

via mail

300kr

Jag är stolt över att erbjuda denna tjänst som hjälper dig att kommunicera med ditt djur på djupet, förstå deras behov och förbättra deras välbefinnande.

En fråga/Två frågor
200/300kr

Har du en/två kortfattad fråga/frågor du vill ha svar på? Då är du välkommen att boka in den nedan. På en lite mer kortfattad fråga blir även svaren lite mer kortfattade än i en full vägledning/spådom.

Inläggsförfattare: MariaO

1 reaktion på ”Medialt meddelande – Bekymren i ditt liv!

    Annki

    (2019-03-05 kl. 08:58)

    Tack
    Precis så känner jag När jag fick min cancer för snart 3 år sen blev jag förtvivlad men jag har lärt mej mycket av det och blivit annan människa posetivt Tack snälla för budskapet blir bara mer övertygad att man lär sej något av allt som händer

Kommentarer inaktiverade.