Du har under en längre tid levt i rädslor….men något har börjat hända inom dig och du börjar se att de ”lögner” som serverats framför dig har ett helt annat syfte än det du tidigare trott. Du börjar förstå att det som sker nu ligger på ett betydligt djupare plan. Du kan fortfarande känna förvirring och frågorna inom kommer upp….
Meddelandet idag:
Min vän du lever i en dröm…..Denna dröm är skapad av drömmaren och drömmaren är du!
Inom dig finns din drömvärld som projiceras och manifesteras utom dig. Allt, precis allt i ditt liv har du på det ena eller andra sättet skapat själv. Du undrar, hur kan det vara möjligt att jag skapade mig själv all denna smärta?
Du är inte medveten om att du är drömmaren av din dröm….men du är påväg mot medvetenhet. Det är genom omedvetenhet du skapat dig smärtan.
När du är i full medvetenhet om att allt, allt är skapat inom dig då kan din resa börja mot ett fullständigt helande av allt i ditt liv. På alla nivåer.
När du går så djupt inom dig själv att du får tillgång till orsaken av ditt lidande, då min fina stjärna kan du börja hela, läka och förlåta. I helandets process så är förståelsen över smärtan allra viktigast. När du väl på djupet förstår, då kan du lösa upp den stagnerade energin som orsakar dig smärta…..Och istället bjuda in en mer flödande energi i ditt liv.
I denna flödande energi kommer du långsamt lära dig vikten av att våga följa med! Att inte frysa till is av rädsla eller sträva emot för att försöka kontrollera flödet.
Var och förbli följsam…..Följsamt acceptera allt som sker och se bakom det manifesterade. När du kan se själen i allt levande då ser du dig själv och i samma stund finns bara kärlek kvar. Hur kan du inte älska det som är så vackert och fyllt av kreativitet och skapelse?
Det trassliga i världen som händer nu kommer ur drömmarna och vi har alla varit med att skapa världens tillstånd idag. När vi på djupet förstår att detta handlar om en spirituell väckelse kan vi börja skapa en ny dröm åt oss själva som kollektiv!
Men, inget kan hända kollektivt förrens var och en av oss är i balans, harmoni och i välmående. Först då kan den kollektiva drömmen svänga….och istället för att stå i ett yttre kaos kommer vi stå i ett yttre lugn! Ett lugn som är fyllt av kärlek och gudomlig omsorg av och ur djupet av oss själva.
Ingenting sker av en slump, det finns ingen ”djävul” som skapar åt oss, eller ens en gud som skapar åt oss…..VI är guden. Vi är en del av vår älskvärda själ…En själ som är så fylld av kärlek och en helt otrolig kapacitet att skapa!
Världen behöver dig! Du är viktig i denna förändring vi är inne i och allt, allt börja med dig. Personligen.
Det finns en obalans som behöver balanseras….och det är pågång. Men alla, var och en av oss behöver ta ansvar för det egna, personliga helandet inom. När vi gör det så tar vi per automatik ansvar för vår egen kollektiva skapelse.
Jag har sett hur fysisk som psykisk smärta skapas, jag har sett hur detta sedan växer och växer….men jag har också sett vägen till att hela. Gå djupt, djupt, djupt inom dig själv….låt dig föras med in i din, min och vår själ och låt den visa dig. Ingen är ensam priviligierad, utan allt finns där för alla att ta del av……och nu är det din tur. Om du vill, om din längtan är stark och om du släpper taget om allt du en gång trodde var sant…..
Du är påväg mot det totala helandet….inom och utom. Från separation mot enhet.
Minns, du är drömmaren av din dröm….vi är drömmarna av vår dröm. Allt det trassliga och rädslojagande är påväg mot ett slut…..snart. Snart kommer var och en av oss att nå djupet av oss själva. Snart, snart kommer det personliga blomma ut i det kollektiva och vi kommer att omfamnas av vår egen själ! Vår själ vi alla är en del av.
Allt börjar inom för att projiceras och manifesteras utom!
Heala, heala, heala…läk, läk, läk—-
Vi är drömfolket!

Lite till…..
Till dig som gått genom fler partners än du kan räkna till……Du letar fortfarande efter drömpartnern! Denna människa som ska bli din räddare! Din själsvän. Min vän, din längtan efter den sanna kärleken börjar inom dig själv. Så länge du letar efter lyckan, kärleken, räddaren utom dig själv så länge du flyr från ditt djupa inre och så länge kommer du få vänta på din älskade! Vill du äntligen träffa din älskade, din vän på alla plan….möt dig själv först.
Till dig som gått en sykurs…Du har lärt dig någonslags speciell syteknik. Du är en ordningsam och mycket plikttrogen människa. Du går sällan mot normen utan gör det som du förväntas göra. En viskning inom dig har dock börjat göra sig hörd på sista tiden…..plöstligt finns där en längtan om att gå motströms, men rädslorna ligger starka inom dig. Om du lyssnar, har full tillit och följer dina inre viskningar så kommer det leda dig rätt…..mot ett nytt sätt att leva.
Till dig som har problem med ditt högra öra. Det ringer i örat, värker och krånglar……Du har slutat lyssna. Den dagen du börjar lyssna på din inre röst och börjar gå igenom dina inre sår är dagen värken i örat försvinner.
………
I största kärlek,
MariaO
Du är varmt välkommen att boka in medial vägledning hos mig! Läs mer nedan…
Följ mig på:

Medial vägledning
via telefon/hem
700/900kr
Efter att du bokat Medial vägledning via telefon/hemma hos mig återkopplar jag via mail med förslag på dag och tid.
Att få medial vägledning av mig innebär att jag bistår dig genom mitt klarseende, klarkännande och Universums visdom.
Medial vägledning
via mail
500kr
I mina vägledningar jobbar jag utifrån min intuition, mitt mediala klarseende och klarkännande. Varje vägledning tar mig ungefär 2h. Jag är väldigt grundlig och gör alltid mitt yttersta för att mina klienter ska känna sig nöjda.
Djurkommunikation
via mail
300kr
Jag är stolt över att erbjuda denna tjänst som hjälper dig att kommunicera med ditt djur på djupet, förstå deras behov och förbättra deras välbefinnande.
En fråga/Två frågor
200/300kr
Har du en/två kortfattad fråga/frågor du vill ha svar på? Då är du välkommen att boka in den nedan. På en lite mer kortfattad fråga blir även svaren lite mer kortfattade än i en full vägledning/spådom.





