Meddelande till någon/några av mina läsare!

Du har gått för mycket upp i ditt sinne, ditt intellekt på sista tiden. Du resonerar och resonerar…men hittar inte fram till det du söker utan istället skapar det en obalans inom dig. En oro i kroppen…
Meddelandet idag:
Ditt intellekt och din själ behöver jobba tillsammans för att du ska uppnå sann sinnesro i ditt liv. För att du ska hitta rätt i det fysiska livet.
Spendera inte för mycket tid i ditt intellekt. Det är ett utmärkt redskap, men det har ett begränsat perspektiv. Åandra sidan, spendera inte uteslutande all din tid i själen. Det har förvisso ett mycket vidare perspektiv, men samtidigt är du i kroppen och det finns en mening med ditt intellekt. Annars hade du ju inte haft ett, eller hur.
Så tricket här är balans! Att använda dig av både ditt intellekt och av din själsliga kunskap, din intuition. Spendera lite tid varje dag att nära din själ och att träna ditt intellekt. Så du kan leva ditt liv i balans utifrån dem båda.
”Balance is nothing you find, it is something you create”

Happy monday önskar jag er alla!
Hoppas ni haft en fin helg och att denna måndag blir bästa måndagen någonsin för dig.
Idag är en särskilt bra dag för att ge lite uppmuntran till någon du har i din närhet som behöver det. Den här personen kommer lyftas flera snäpp av din omtänksamhet. Var givmild med dig själv!
Stor kram,
MariaO
Du är varmt välkommen att boka in medial vägledning hos mig! Läs mer nedan…
Medial vägledning
via telefon/hem
700/900kr
Efter att du bokat Medial vägledning via telefon/hemma hos mig återkopplar jag via mail med förslag på dag och tid.
Att få medial vägledning av mig innebär att jag bistår dig genom mitt klarseende, klarkännande och Universums visdom.
Medial vägledning
via mail
500kr
I mina vägledningar jobbar jag utifrån min intuition, mitt mediala klarseende och klarkännande. Varje vägledning tar mig ungefär 2h. Jag är väldigt grundlig och gör alltid mitt yttersta för att mina klienter ska känna sig nöjda.
Djurkommunikation
via mail
300kr
Jag är stolt över att erbjuda denna tjänst som hjälper dig att kommunicera med ditt djur på djupet, förstå deras behov och förbättra deras välbefinnande.
En fråga/Två frågor
200/300kr
Har du en/två kortfattad fråga/frågor du vill ha svar på? Då är du välkommen att boka in den nedan. På en lite mer kortfattad fråga blir även svaren lite mer kortfattade än i en full vägledning/spådom.





2 reaktioner på ”Medialt meddelande – Balans!”
Titti
(2018-10-29 kl. 08:30)Det här med balans är verkligen en färskvara både mentalt själsligt och fysiskt! Jag får jobba med det hela tiden. Dippar kommer även om det blir längre emellan dem. Tacksam att jag just nu är harmonisk, stark och balanserad ?❤?Önskar även dig en härlig måndag Maria ?
Monika
(2018-10-29 kl. 16:32)Tack, Maria. Det låter så enkelt, men är så svårt. Hur gör man? Jag grubblar o tänker och kommer ingenstans.
Kommentarer inaktiverade.