Meddelande till någon/några av mina läsare!

Du står inför något nytt i ditt liv, men du har svårt för att släppa taget om det förflutna. Tankarna går ofta tillbaka till det som var och i det tenderar du att fastna.
Meddelandet idag:
Du står inför en fantastisk öppning! Ett nytt fräscht kapitel väntar dig…Den nya vägen som står där öppen för att utforskas lyser och pockar på din uppmärksamhet, ser du den?
Nu är tiden inne för dig att släppa taget om det förflutna. Du har redan levt det som var! Varför plågar du dig själv genom att återuppleva det förflutna genom tanken… om och om igen?
När du befinner dig i de förflutna, när du tillåter att tankarna tar över nuet så hämmar du flödet i ditt liv! Du fördröjer och motar den här nya fina energin i ditt liv att kunna ta plats.
Släpp taget om det som var, släpp taget om det du redan upplevt. Varför ska du återupprepa historian? Varför leva den om och om igen, älta den om och om igen i tanken? Det finns inget konstruktivt eller hälsosamt i det, istället är det hämmande och gör dig handikappad från att uppleva i nuet som det är! Uppleva nuet och bjuda in det nya utifrån ett fritt hjärta. Ett fritt hjärta som tillåts att uppleva nuet som det är.
Släpp taget, bjud in det nya som väntar dig! Bjud in det med ett öppet och fritt hjärta!
Se nyfiket på hur en ny, fantastisk väg rullas ut framför dina fötter. Börja den här nya vägen med lätta, fria steg…fri från bojorna av det förflutna!
Öppna dina armar, bjud med frihet in det nya i ditt liv!

Lite till….
Till dig som nyligen förlorat en mycket god och nära vän. Upplev den här smärtan, känn den och låt den rena din sorg i detta. Upplev, men släpp sedan taget. Håll inte fast och älta inte. Det fysiska livet är ett liv av dualitet. Utan sorg, ingen glädje. Det allra viktigaste just nu för dig är att tillåta dig själv att känna, men inte fastna. Allt blir väl så småningom.
Till dig som har ekonomiska bekymmer, det ser ut som om att de här hänger samman med att du förlorat ditt jobb. Du har mycket oro kring detta och har svårt att se en lösning på dessa bekymmer. Lösningen kommer. Nu är inte läge att lägga dig ner platt, istället ska du fortsätta framåt och inom kort kommer ett mycket trevligt jobb dyka upp för dig. Kanske arbetsuppgifter inte är vad du drömt om, men de människor du kommer jobba med ser ut att vara mycket varma och fina! Upp med hakan och fortsätt söka jobb….Lösningen kommer.
Till dig som har ett litet barn runtom dig, barnet är inte ditt men du har tagit på dig en föräldraroll här. Släpp taget lite grann….Stötta istället föräldrarna att själva skapa en nära och trygg relation till barnet. Läs detta rätt…du ska inte släppa taget, utan bara lossa lite på greppet. Det här barnet längtar efter föräldrarna och det bör vara fokus. Barnets längtan!
………
Jag älskar er alla!
MariaO
Du är varmt välkommen att boka in medial vägledning hos mig! Läs mer nedan…
Följ mig på:

Medial vägledning
via telefon/hem
700/900kr
Efter att du bokat Medial vägledning via telefon/hemma hos mig återkopplar jag via mail med förslag på dag och tid.
Att få medial vägledning av mig innebär att jag bistår dig genom mitt klarseende, klarkännande och Universums visdom.
Medial vägledning
via mail
500kr
I mina vägledningar jobbar jag utifrån min intuition, mitt mediala klarseende och klarkännande. Varje vägledning tar mig ungefär 2h. Jag är väldigt grundlig och gör alltid mitt yttersta för att mina klienter ska känna sig nöjda.
Djurkommunikation
via mail
300kr
Jag är stolt över att erbjuda denna tjänst som hjälper dig att kommunicera med ditt djur på djupet, förstå deras behov och förbättra deras välbefinnande.
En fråga/Två frågor
200/300kr
Har du en/två kortfattad fråga/frågor du vill ha svar på? Då är du välkommen att boka in den nedan. På en lite mer kortfattad fråga blir även svaren lite mer kortfattade än i en full vägledning/spådom.






4 reaktioner på ”Medialt meddelande – Bjud in det nya i ditt liv!”
Monika
(2019-09-16 kl. 06:36)Tack, Maria! ♥️
Thayna Silva
(2019-09-16 kl. 17:30)Ja jag har ekonomiska bekymmer, har varit utan jobb i 1,5 år så det har skapat en oro i mig.
Monika
(2019-09-18 kl. 16:00)Tack, igen!! Så alltigenom klokt och logiskt och enkelt det låter. ♥️ Och ändå är det så svårt!
MariaO
(2019-09-18 kl. 18:30)Det är alltid i tanken du fängslar dig själv. Egentligen är det inte så svårt att befria dig själv från ältande om det förflutna….var här och nu, helt och fullt ut!
I nuet existerar inte det förflutna, det existerar enbart i tanken.
Kommentarer inaktiverade.