life and death

Medialt meddelande – Nu kommer helandet av dig själv!

Meddelande till någon/några av mina läsare!

Du har haft en inre längtan efter att förstå hur det ”magiska” helandet går till och genom denna längtan har du sökt hjälp utifrån. Du har genom andra människor försökt hela ditt inre, men ändå står du kvar splittrad.…..

Meddelandet idag:

Du har sökt i fel rum min vän…..Det finns inget rum, det finns ingen människa i den yttre världen som kan hela dig.

Dagen du inser att det helande du söker efter kommer genom tystnaden av ditt sinne, det är dagen du blir hel. Det är dagen då du förenas med dig själv, den du i sanning är, och total harmoni uppstår inom dig.

Var och hur kan du finna denna tystnad som har denna magiska effekt att kunna hela varje del av dig själv som är i disharmoni?

Ditt sinne förvirrar dig, det drar med sig det förflutna in i nuet och genom detta hamnar du i disharmoni.

Det slutliga helandet av alla trauman och svårigheter du någonsin upplevt kommer genom att fullt ut släppa taget om det förflutna. När du släpper taget om det förflutna finns det ingenting kvar mer än det gudomliga nuet, eller hur? Och det är genom det gudomliga nuet du på ett sant sätt kan leva fullt ut i harmoni inifrån dig själv. Inifrån dig själv, den du i sanning är……När du totalt lever inifrån dig själv genom nuet är du inte längre styrd av ditt sinne. Sinnet som i sin tur är påverkad av den yttre världen som i sin tur skapar disharmoni inom dig.

Sant helande av dig själv kommer genom att fullt ut vara här och nu bortom ditt sinne, bortom det förgångna. Se, det förgångna är ett förflutet som inte existerar. Det som gör det levande är ditt sinne, som hela tiden drar dået in i nuet och detta skapar disharmoni. Hela tiden gör du detta, drar det förflutna in i nuet….omedvetet eller medvetet.

När du står med vidöppna ögon och är helt vaken ser du helt klart på helandet genom nuet!

Du undrar, hur kan du släppa taget? Hur är det ens möjligt att låta det förflutna sluta existera i ditt sinne? Min vän, genom att förstå nuet…..och dess skönhet.

När du accepterar sanningen om att det förflutna inte längre existerar i nuet, när du accepterar att du inte är ditt sinne. När du accepterar att du är bortom denna värld, men ändå skaparen av den. När du accepterar att du inte är av den utan bara en kort stund upplever i den…då kommer förståelse över nuets skönhet och genom detta det ultimata helandet. Detta ultimata helande kommer genom nuet, inifrån dig själv…..Du är gudomligheten själv!

love

Lite till…..

Till dig som just ”förlorat” din älskade. Det finns inget förlorat, denna känsla av att du förlorat din älskade ligger i tanken om att denna värld du upplever skulle vara den ända ”verkligheten”. Din älskade finns kvar hos dig, men bortom den fysiska världen du upplever genom dina sinnen. Ta en stund varje dag, slut dina ögon och upplev vad som finns bortom denna värld. Bortom den värld du upplever genom dina sinne, där finns din älskade…….Din älskade finns kvar. Döden existerar inte, den är en illusion som lagts i ditt sinne som en sanning. Döden är bara en annan form av liv. Det finns ingen död, bara liv….bara liv.

Till dig som står med ”tomma händer”….detta är känslan du bär. Du har förlorat något som du värdesatte mycket och känslan som infunnit sig hos dig är att du står kvar helt tomhänt. Även denna vind vänder och snart har du fyllt på din bägare igen och dina händer kommer känns fulla igen! Skapa det du drömmer om……go ahead!

Till dig som nästan alltid är barfota…..Du är ett riktigt ”barfota barn” och trivs allra bäst när du får känna underlaget genom dina nakna fötter. Du står mitt uppe i någonslags tvist. Du känner att du inte riktigt kommer framåt och att du blir överkörd. Byt advokat. Det finns någon riktigt duktig i din stad….Gör lite egna efterforskningar och lita på din intuition i detta. När du väl satt denna boll i rullning kommer utfallet helt klart falla till din fördel.

…………

I stort ljus,

MariaO

Du är varmt välkommen att boka in medial vägledning hos mig! Läs mer nedan…


Följ mig på:
FacebookInstagram

Medial vägledning-Boka Tjanster

Medial vägledning
via telefon/hem
700/900kr

Efter att du bokat Medial vägledning via telefon/hemma hos mig återkopplar jag via mail med förslag på dag och tid.

Att få medial vägledning av mig innebär att jag bistår dig genom mitt klarseende, klarkännande och Universums visdom.

Medial vägledning
via mail
500kr

I mina vägledningar jobbar jag utifrån min intuition, mitt mediala klarseende och klarkännande. Varje vägledning tar mig ungefär 2h. Jag är väldigt grundlig och gör alltid mitt yttersta för att mina klienter ska känna sig nöjda.

Djurkommunikation

via mail

300kr

Jag är stolt över att erbjuda denna tjänst som hjälper dig att kommunicera med ditt djur på djupet, förstå deras behov och förbättra deras välbefinnande.

En fråga/Två frågor
200/300kr

Har du en/två kortfattad fråga/frågor du vill ha svar på? Då är du välkommen att boka in den nedan. På en lite mer kortfattad fråga blir även svaren lite mer kortfattade än i en full vägledning/spådom.

Inläggsförfattare: MariaO